Wirtualne biuro rachunkowe

Artykuł z dnia: 2011-11-18

Wirtualne biuro rachunkowe Biura rachunkowe, wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom swoich klientów zaczynają oferować usługę wirtualnego biura rachunkowego. Podstawową ideą tej koncepcji jest brak bezpośredniego kontaktu klienta i biura księgowego. Podstawą jest system online dostępny poprzez internet, za pośrednictwem którego biuro rachunkowe w Poznaniu kontaktuje się ze swoim klientem, klient przekazuje potrzebną dokumentację w formie elektronicznej i tą samą drogą otrzymuje zwrotnie dokumenty z wirtualnego biura.


Ofera taka wydaje się być atrakcyjna szczególnie dla osób, które prowadzą działalność z dala od dużych miast w których siedziby mają biura prowadzące księgowość. Zainteresowane mogą być również osoby prowadzące działalność samodzielnie i nie mające czasu na kontakty ze swoim biurem. Wirtualne biuro rachunkowe pozwala zoptymalizować czas poświęcony przez przedsiębiorcę na księgowość, pozwalając mu jednocześnie zając się swoim biznesem. Bezpośredni kontakt z pracownikami biura jest również możliwy (a nawet wskazany), ale nie musi on następować tak samo często jak w standardowym podejściu.

Ciekawostki:

Biuro rachunkowe świadczy usługi związane z księgowością dla firm i dla osób fizycznych. Każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone w związku ze swoją działalnością. Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia zależy od zakresu wykonywanych przez biuro czynności